Prihlásenie
Prihlásenie

Marmolit BONUS 16kg

34,80 

Marmolit Bonus poskytuje ochranu pre namáhané časti domu.

Popis výrobku: dekoratívna, jednoducho spracovateľná mozaiková omietka je vyrobená na základe organického spojiva a mramorového farebného zrna.

Podstatné vlastnosti a parametre:

 • výdatnosť  4700 — 5200 g/m2
 • hydrofóbna
 • umývateľná
 • odolná voči oterom a mierne mechanickému poškodeniu
 • vhodná do interierov a exterierov.
 • najčastejšie používaná na sokle budov a vonkajších schodísk

Náš marmolit BONUS je 100% kvalitný a vyrobený bez plastových prímesí a prísad. Vydrží aj niekoľko desiatok rokov. Na výber je množstvo farebných kombinácií, stačí si len vybrať.

 

Katalógové číslo: - Kategórie:

Popis

Obsah

Dekoratívna omietka marmolit BONUS

Dekoratívna omietka marmolit BONUS Dekoratívna omietka marmolit BONUS Dekoratívna omietka marmolit BONUS

Popis výrobku marmolit BONUS 

Marmolit je dekoratívna mozaiková omietka vyrobená z organického spojiva a farebného mramorovaného zrna. Keďže sa vyrába z prírodného mramoru, zachováva si silu kameňa a je podobne odolná. Slúži nielen ako farebná dekorácia, ale aj ako ochrana namáhanej časti domu pred poškodením. Marmolit sa najčastejšie využíva ako fasádna omietka spodnej časti domu (sokel), vonkajších schodísk, balkónov, bazénov a terás.

Zloženie: organické spojivo, mramorové zrno, minerálne plnivá, voda, prísady

Použitie: na finálnu úpravu povrchov v exteriéroch a interiéroch , určená predovšetkým na úpravu soklových častí domov, pilierov, plotov.

Zrnitosť:
1,5mm

Aké vlastnosti má dekoratívna omietka marmolit?

 • Vysoká mechanická odolnosť
 • Vodoodpudivosť, nenasiakavosť
 • Jednoduchá údržba
 • Odolnosť voči poveternostným podmienkam
 • Široká škála odtieňov

Podklad: nemastný, súdržný, suchý, bez nečistôt , plesní a rias. Podklad musí byť vyzretý. Omietka nie je vhodná pre použitie na podklady drevené, kovové ,
vápenné omietky, vápenné nátery, umelé hmoty, laky a olejové nátery.

Spôsob aplikácie výrobku marmolit BONUS

Marmolit BONUS sa aplikuje nerezovým hladidlom na vopred vyčistený, nemastný, suchý, súdržný a vyzretý podklad. Pri aplikácii sa vyhnite priamemu slnečnému žiareniu, vetru a dažďu. Omietka nie je vhodná na drevené, kovové podklady, vápenné omietky a nátery a povrchy z umelej hmoty.

Aplikačná teplota

Teplota podkladu a okolitého vzduchu nesmie klesnúť pod + 5 ° C. Pri aplikácii je treba sa vyhnúť priamemu slnečnému žiareniu, vetru a dažďu. Za podmienok podporujúcich rýchle schnutie omietky (teplota nad 25 ° C, silný vietor, vyhriaty podklad a pod.) musí spracovávateľ zvážiť všetky okolnosti (vrátane napr. veľkosti plochy) ovplyvňujúce možnosť správneho prevedenia – napojovanie.

Za podmienok predlžujúcich schnutie (nízke teploty, vysoká relatívna vlhkosť vzduchu a pod.) Je treba počítať s pomalším schnutím a tým možnosťou poškodenia dažďom i po viac ako 12 hodinách, v extrémnych prípadoch aj niekoľkých dňoch.

Nanášanie: nerezovým hladidlom. Pred použitím mozaikovej omietky je za potreby obsah vedra premiešať.

Spotreba: 3,5m2/16kg

– spotrebu materiálu určuje predovšetkým kvalita povrchu  respektíve rovinatosť nanášaného povrchu.

MARMOLIT

Dekoratívna omietka

balenie: 16 kg

Použitie: na finálnu úpravu povrchov v exteriéroch a interiéroch.

Podklad: nemastný, súdržný, suchý, bez nečistôt, pliesní a rias. Podklad musí byť vyzretý.

Aplikačná teplota: pri aplikácii a následne ďalších 48 hodín musí byť teplota v rozmedzí +5 až 30 stupňov. Neaplikovať za priameho slnečného žiarenia, počas studeného, veterného, daždivého

alebo hmlistého počasia.

Nanášanie: nerezovým hladidlom, plastovým hladidlom sa upraví na požadovaný vzhľad.

Spotreba: cca 4,5 kg/m2, spotrebu materiálu určuje predovšetkým kvalita povrchu – rovinatosť

Aplikačný postup: nanesieme jednu vrstvu penetračného náteru vo farbe dekoratívnej omietky. Po zaschnutí penetračného náteru sa nerezovým hladidlom nanesie dekoratívna omietka, ktorá sa nanesie na hrúbku zrna a zrovná sa do finálnej podoby.

Doba schnutia: približne 24 hodín pri teplote 20 stupňov. Vo vlhkom a chladnom prostredí je nutné počítať s dlhšou dobou schnutia.

Bezpečnosť pri práci: uschovávať mimo dosahu detí, pri používaní nefajčiť, nejesť, nepiť. Pri kontakte s očami je nutné ich okamžite vymyť veľkým množstvom vody a vyhľadať lekársku pomoc. Nutné používať ochranný odev, rukavice, okuliare.

Skladovateľnosť: 24 mesiacov v pôvodnom neotvorenom obale pri teplotách +5 až 30 stupňov

Likvidácia obalu a odpadu: likvidujte v súlade so zákonom o odpadoch ako nie nebezpečný odpad. Prázdny obal odovzdajte v zbernom mieste.

TIP: Vyhnite sa aplikácii marmolitu počas dažďa alebo zvýšenej vlhkosti vzduchu. Potrebujete poradiť s výberom stavebného materiálu? Sme tu pre vás.

Omietky BONUS sú synonymom kvality. Vyrábajú sa nemeckou technológiou, vyznačujú sa odolnosťou proti plesniam a farebnou stálosťou. Na výber je až 176 odtieňov za jednotnú cenu. Miešanie na počkanie, operatívny servis a doprava v rámci Košíc a okolia zadarmo robia značku výnimočnou.

TH Build je košická spoločnosť s dlhoročnými skúsenosťami na stavebnom trhu. Sústredí sa na výstavbu nových objektov alebo rekonštrukciu starých budov s využitím moderných technologických postupov. Ponúka kvalitné značkové výrobky za primeranú cenu. Cieľom je neustály rozvoj a spokojnosť zákazníkov.

Väčšie náhľady marmolitu Bonus v našom katalógu online tu

Ďalšie informácie

Hmotnosť 16 kg
Vzorka

3101 čierno biela, 3103 bielo červeno čierna, 3104 pieskovo červená, 3105 červeno čierna, 3106 sivo čierna, 3107 bielo sivo piesková, 3108 sivo piesková, 3109 bielo červená, 3117 bielo piesková, 3118 bielo pieskovo hnedá, 3119 zeleno piesková, 3120 bielo sivo hnedá, 3121 bielo pieskovo cierna, 3122 bielo hnedo cierna, 3123 bielo hnedá, 3124 bielo zeleno hnedá, 3125 pieskovo hnedá, 3126 pieskovo čierna

Na stiahnutie

Chcete byť o krok vpred?

Prihláste sa na odber a buďte informovaní
o nových akciách a produktoch.
Odoberať

Ste realizátor?

Zaregistrujte sa a získajte
veľkoobchodné ceny
Registrovať sa

Pracovná doba eshopu:

Pondelok – Piatok : 8:00 – 16:00
V prípade, že by ste nás chceli
navštíviť osobne, radi si
s Vami dohodneme stretnutie

Napíšte nám

  Sledujte nás

   na sociálnych sieťach

  P
  R
  O
  D
  U
  K
  T
  Y
  searchenvelope-ouserclosemap-markerarrow-downchevron-downshopping-cartphonebarscalculatorphone-handsetcrosschevron-downarrow-down-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram