Prihlásenie
Prihlásenie

Penetračný náter MULTI-PRIM 5-10kg

16,90 26,99 

Balenie: Vedro

Množstvo:  5kg, 10kg

Farba: Biela s možnosťou prifarbovania (farebne predpripravený podklad).

Spotreba: cca 6-7 m2/1kg

Popis: Používa na úpravu podkladu pred prevádzaním povrchových úprav z tenkovrstvých omietok UNIVER BAU FASÁDA. Zvyšuje priľnavosť povrchových úprav k podkladu, zjednocuje a znižuje savosť podkladu, predlžuje spracovateľnosť nasledujúcej povrchovej úpravy, znižuje riziko farebných odchýlok nasledovnej povrchovej úpravy, hlavne pri ryhovaných štruktúrach.

Katalógové číslo: - Kategórie: Značka:

Popis

Obsah

Penetračný náter MULTI-PRIM

MULTI - PRIM PENETRAČNÝ NÁTER

Penetračný náter UNIVER BAU MULTI-PRIM sa používa na úpravu podkladu pred prevádzaním povrchových úprav z tenkovrstvých omietok UNIVER BAU.

Penetračný náter by sa mal použiť vždy pred maľovaním. Aj keď sa jedná o nové omietky aj keď sa jedná o premaľovanie starších náterov. Penetrácia sa robí z dôvodu zjednotenia nasiakavosti farby, čo má za následok použitie menej vrstiev farby pri dosiahnutí dokonalého bezšmuhového náteru.

A robí sa aj z dôvodu spevnenia staršieho náteru na stene, aby sa pri maľovaní neodlupoval. Penetrácia sa nariedi podľa návodu a na steny sa natiera rovnako ako farba. Je potrebné dbať na to, aby ste stekance z riedkeho náteru dokonale rozotierali. Inak hrozí, že budú presvitať aj po premaľovaní 2 vrstvy farby. Konkrétnu penetráciu si vyberte na základe interiérovej farby s ktorou chcete maľovať.

Je vhodný na vnútorné i vonkajšie použitie. Aplikuje sa pomocou maliarskeho štetca alebo valčeka na vopred vyčistený, suchý a pevný podkladový povrch zbavený mastnoty a prachových častíc. Účinná zložka v penetračnom nátere zabezpečuje trvanlivosť požadovaných vlastností podkladu.

Penetračný náter UNIVER BAU MULTI-PRIM ponúkame v bielej farbe s možnosťou prifarbovania alebo ako farebne predpripravený podklad. Na výber je 5kg alebo 10kg balenie.

Výhody UNIVER BAU MULTI-PRIM v skratke

 • zlepšenie vlastností podkladových povrchov pod finálnymi omietkami
 • zjednocuje a zlepšuje savosť podkladu
 • zlepšuje prídržnosť fasádnych omietok
 • predlžuje spracovateľnosť povrchovej úpravy
 • znižuje riziko farebných odchýlok povrchovej úpravy

TIP: Vyskúšajte v kombinácii s kvalitnou fasádnou omietkou UNIVER BAU DEKOR

Balenie: Vedro

Množstvo:  5kg, 10kg

Farba: Biela s možnosťou prifarbovania (farebne predpripravený podklad).

Spotreba: cca 6-7 m2/1kg

Popis: Používa na úpravu podkladu pred prevádzaním povrchových úprav z tenkovrstvých omietok UNIVER BAU FASÁDA. Zvyšuje priľnavosť povrchových úprav k podkladu, zjednocuje a znižuje savosť podkladu, predlžuje spracovateľnosť nasledujúcej povrchovej úpravy, znižuje riziko farebných odchýlok nasledovnej povrchovej úpravy, hlavne pri ryhovaných štruktúrach.

NÁVOD NA POUŽITIE

Univerzálny penetračný náter

s granulátom pod tenkovrstvové minerálne, akrylátové, silikátove, silikonové a mozaikové omietky s možnosťou čiastočneho farebného dotónovania. Slúži na zlepšenie prídržnosti a vyrovnanie nasiakavosti podkladu pred aplikáciou konečných povrchových úprav. Napomáha rovnomernému sfarbeniu fasády.

Vytvára adhézny mostík pod následne nanášané omietky. Je vyrábaný v zhode s našim certifikovaným zatepľovacím systémom. Riedi sa s vodou max. 5%. Na vonkajšie aj vnútorné použitie pred následnou aplikáciou tenkovrstvovych omietok.

Jednoduchý na spracovanie, difúzny, odolný proti alkáliám. Podklad musí byt’ suchý, pevný, bez prachu a látok, ktoré znižujú priľnavosť, ako sú tuky, bitúmeny a prach. Všetky vrstvy so slabou priľnavosťou, nátery s lepidlom alebo vápennou farbou by sa mali mechanicky odstránit’. Povrch nesmie byt’ vodoodpudivý.

Bezprostredne pred nanášaním obsah vedra dôkladne premiešať elektrickým miešadlom s nízkymi otáčkami. Univerbau MULTIPRIM nanášať celoplošne valčekom alebo štetcom a to rovnomerne bez prerušenia. Pri veľmi teplom počasí odporúčame naniesť’ dve vrstvy penetračného náteru. Pri viacnásobnom nanášaní dodržať medzi jednotlivými vrstvami náteru technologickú prestávku min. 24 hod.

V prípade potreby je možné upraviť konzistenciu základného náteru pridaním max. 5% vody. Prílišné preriedenie základného náteru môže spôsobiť „skriedovanie“ povrchu. Neprimiešavať iné materiály. Spotreba penetrácie: cca 160 g/m2

Značka UNIVER BAU vznikla v roku 2003 a prináša kvalitné, jednoducho spracované a cenovo dostupné produkty. Navyše sa podieľa na rozvoji regiónu organizáciou športových a benefičných podujatí. Spokojnosť zákazníka a schopnosť pružne reagovať na požiadavky trhu je na prvom mieste. Popis na stránke výrobcu.

TH Build je košická spoločnosť s dlhoročnými skúsenosťami na stavebnom trhu. Sústredí sa na výstavbu nových objektov alebo rekonštrukciu starých budov s použitím moderných technologických postupov. Ponúka kvalitné značkové výrobky za primeranú cenu. Cieľom je neustály rozvoj a spokojnosť zákazníkov.

Súvisiace produkty: Fasádne omietky UNIVER BAU DEKOR, MARMOLITY, ZATEPLENIE ETAG 004, ZATEPLENIE UNI

Ďalšie informácie

Hmotnosť 10 kg
Množstvo

10kg, 5kg

Farba

biela, prifarbená

Na stiahnutie

Technický list: Multiprim TL

Karta bezpečnostných údajov: KBU-Multiprim

Možno by sa Vám páčilo…

Chcete byť o krok vpred?

Prihláste sa na odber a buďte informovaní
o nových akciách a produktoch.
Odoberať

Ste realizátor?

Zaregistrujte sa a získajte
veľkoobchodné ceny
Registrovať sa

Pracovná doba eshopu:

Pondelok – Piatok : 8:00 – 16:00
V prípade, že by ste nás chceli
navštíviť osobne, radi si
s Vami dohodneme stretnutie

Napíšte nám

  Sledujte nás

   na sociálnych sieťach

  P
  R
  O
  D
  U
  K
  T
  Y
  searchenvelope-ouserclosemap-markerarrow-downchevron-downshopping-cartphonebarscalculatorphone-handsetcrosschevron-downarrow-down-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram